top of page

Zasedací pořádek - svatební dekorace ,oslava narozenin

ZASEDACÍ POŘÁDEK.Proč ho mít?!

Hodně spolu řešíme zasedací pořádek. Mám pro vás pár typů, jestli ho mít a jak jej pak uspořádat.

Za prvé: Je to zcela na vás! Ale!! Záleží na více aspektech, které je třeba zvážit. To jaké máte svatební místo a jaké budou stoly, kolik máte rodinných příslušníků, kolik bude kamarádů a také jestli všichni budou na oslavě od začátku nebo ne. U kulatých stolů můžete jen udělat jednu cedulku se jmény doprostřed a ať se pak usadí, kde se jim líbí. U klasického E nebo U je to pak tak, že rodina a svědkové by měli být vám nejblíže (asi se taky nejvíc budou bavit spolu) a pak pokračovat na vzdálenější příbuzné a pak až na kamarády a končit třeba fotografem, DJ a nebo kapela. Jde také o to, aby třeba u přípitku byla označena místa pro děti a ty měly třeba juice nebo dětský šampus. Označení mívají také lidé s intolerancí na potraviny typu mléko nebo lepek, obsluha pak ví, kam jaké jídlo dát. No a taky si pak zasedacím pořádkem ohlídáte, že se lidé nebudou muset posunovat, protože někdo přišel lehce později a teta se strejdou by tak neseděli vedle sebe.

Za druhé: pokud se rozhodnete pro zasedací pořádek, od začátku si na něj pište jména svatebčanů tak, jak je budete mít vytištěné i finálních kartičkách nebo plánku k zasedacímu pořádku. Aby se pak nestalo, že na plánku je Marťas, na kartičce Martin nebo význam Péťa (on nebo ona?) a na plánku pro koordinátorku nebo catering . Tohle fakt pak strašně zdržuje a zbytečně tvoří chaos. Klidně použijte přezdívku, ale Bobin musí být všude Bobin a ne Ondřej .

Za třetí: počítejte s tím, že se zasedací pořádek může měnit a to i v den svatby. To, že někdo onemocní a ráno volá, že mají chřipku prostě neovlivníte. Takže pokud se dá s plánkem hýbnout, je to super, jinak se nestresujte tím, že u vstupu nebudete mít ceduli se zasedacím pořádkem. Všichni si svoje místo najdou nebo se zeptají koordinátorky či svědka.

Za čtvrté: nemusíte jako novomanželé sedět v čele s rodiči. Prostě nemusíte. Variant jak vyřešit různé rodinné konstelace je nespočet. Moje oblíbená je ta, že nevěsta s ženichem sedí sami, jako takový TOP. Pak už jsou stoly nebo řady dle výše uvedeného.

Dotazy? Klidně nám pište na info@grandevents.cz

Váš Grand Events

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page